Αναζήτηση: 3000 μέτρα

Δεύτερη η Ευγενία Πατσαλά του «ΟΚΑ Βικέλα βέροιας» στα 3000 μέτρα

Πραγματοποιήθηκε το διήμερο 2 και 3 Αυγούστου στη Λευκωσία η διεθνής συνάντηση μεταξύ των εθνικών ομάδων Ελλάδας και Κύπρου της κατηγορίας Κ-18. Εκπρόσωπος της Βέροιας στον αγώνα αυτόν ήταν η αθλήτρια του ΒΙΚΕΛΑ ΒΕΡΟΙΑΣ Πατσαλά Ευγενία, που αγωνίστηκε στα 3000 μέτρα και τερμάτισε 2η με επίδοση 10'.40''.  Οι αγώνες αυτοί αποτελούν μια ευκαιρία για τους νεαρούς αθλητές μας να γνωριστούν με τους Κύπριους...

Διαβάστε το άρθρο

Αργυρό μετάλλιο η Ευγενία Πατσαλά στα 3000 μέτρα στο παν/νιο στίβου Κ-18

Πραγματοποιήθηκε  το Σαββατοκύριακο 1,2 Ιουλίου 2023  στην Πάτρα το Παν/νιο πρωτάθλημα στίβου της κατηγορίας Κ-18. Ο ΟΚΑ ΒΙΚΕΛΑΣ ΒΕΡΟΙΑΣ συμμετείχε στο πρωτάθλημα  με εννέα αθλητές και αθλήτριες  που αγωνίστηκαν, πέτυχαν αρκετές  ατομικές επιδόσεις  και πολλοί από αυτούς κατάφεραν να ''πλασαριστούν'' στην πρώτη δεκάδα  του αγωνίσματος τους στο πολυπληθέστερο πρωτάθλημα  του στίβου.  Το  πιο...

Πρώτη στα 800 μέτρα γυναικών η Ιωαννίδου Ελένη στα Σπανίδεια

Πραγματοποιήθηκε στο Καυταντζόγλειο στάδιο το «μήτιγκ» στίβου στη μνήμη του ΚΩΣΤΑ ΣΠΑΝΙΔΗ.  Ο Βικέλας Βέροιας τίμησε τον παλιό πρωταθλητή και παλιό εθνικό προπονητή, μετέχοντας με δύο αθλητές. Η  Ελένη Ιωαννίδου έτρεξε στα 800 μέτρα γυναικών και κέρδισε την πρώτη θέση με επίδοση 2'.12''.79 Στα 3000 μέτρα ανδρών ο Άνθιμος Κελεπούρης τερμάτισε 5ος με επίδοση 9'.15''.

Με ρεκόρ ξεκίνησε την αγωνιστική του χρονιά ο Σταμούλης στα 3000 μέτρα

Σε ημερίδα κλειστού στίβου που έγινε την Παρασκευή στο  ΣΕΦ, ο νεαρός πρωταθλητής του ΦΙΛΙΠΠΟΥ Σταμούλης Γιώργος σημείωσε ατομική επίδοση στα 3000 μέτρα με 8 '59'' 08 και τερμάτισε στην 6η θέση.